Örök élet beszéde

2018. november 24., címkék: könyvajánló, adrian plass

„Hányszor és hányféleképpen vagyunk kénytelenek elbúcsúzni?" – hangzik a kérdés Adrian Plass Ezüst nyírfák című regényének bevezetőjében. Erős felütés. Kemény és húsbavágó, ugyanakkor nem pusztán a veszteség kényszerű keserűségét rejti magában. Hordozhatja az új kezdet és a viszontlátás reménységét, ahogyan ez a szürke-ezüst kis kötet is, melyet az örök élet vasárnapja alkalmából ajánlok (újra)olvasásra az egyházi év végének közeledtével.

Életet elsorvasztó sötétségből életet tápláló humor

2017. június 13., címkék: ajánló, könyvajánló, adrian plass

„Nagyon jó keresztény lennék, ha időnként nem zavarnák meg mások az életemet" – hangzik az Egy kegyes kétbalkezes naplója keresztény körökben sokat idézett mondata Adrian Plass tollából. Tizenhét év telt el az első könyv magyar nyelvű megjelenése óta, és most itt az újabb folytatás a Harmat Kiadó gondozásában: Kegyes kétbalkezes és a gyülekezeti hétvége.

Kis darabokból egy nagy egész

2017. június 01., címkék: sdg, adrian plass, soli deo gloria diákmozgalom, ifi

A Soli Deo Gloria Református Diákmozgalom (SDG) május 19-21. között tartotta szokásos tavaszi hétvégéjét Balatonszárszón. Az idei találkozó témája a közösség volt, előadói pedig Angliából, a Scargill közösségi házból érkeztek: a népszerű keresztyén író és felesége, Adrian és Bridget Plass, illetve a scargilli ház igazgatói, Phil és Diane Stone.

„Minden rosszból ki tud nőni valami szép”

2017. május 31., címkék: ifi, interjú, adrian plass

Adrian Plass, angol keresztyén író, szereti történetek által bemutatni a világról alkotott képét. Idén feleségével együtt ő volt a vendége és előadója a Soli Deo Gloria Református Diákmozgalom (SDG) tavaszi balatonszárszói hétvégéjének. Nyolc évvel ezelőtt részt vettek a Scargill keresztyén közösségi ház újraindításában, évekig ott is éltek a közösség tagjaként. Állítása szerint sokat formált rajta ez az időszak, ezért a Kegyes kétbalkezes-könyvsorozat íróját a közösségről, annak gyógyító hatásáról és nehézségeiről kérdeztük.